SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

Povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja, koji se obilježava 10. oktobra, učenici prvih i drugih razreda IBMYP programa su zajedno sa pedagog-psihologom Denisom Kovačević i profesoricom Senadom Bajrović učestvovali u radionici koja je realizirana u sklopu razvijanja sposobnosti pristupa učenju (Approaches To Learning skills) s fokusom na afektivne vještine kao ključne u okviru vještina samoupravljanja.

Učenici su iznijeli svoje mišljenje o bitnim aspektima mentalnog zdravlja, kao i važnost i načine očuvanja mentalnog zdravlja, ali su istakli i problem stigmatizacije ove teme u današnjem društvu. Svi zajedno su na kreativan način prenijeli na plakate svoje viđenje očuvanja i poboljšanja mentalnog zdravlja, a zatim su plakate izložili u hodnike škole, kako bi na ovaj način pomogli i ohrabrili i druge da pronađu adekvatnu pomoć i da se osjećaju bolje.