PREZENTACIJA UDRUŽENJA ‘’DOGS TRUST’’

U multimedijalnom kabinetu Druge gimnazije, 09.10. 2017. godine, predstavnica iz udruženja ‘’Dogs Trust’’ održala je prezentaciju o problemu pasa lutalica u našoj domovini. Ona je kroz prezentaciju i kratki film približila ovaj problem svim prisutnim, te objasnila moguća rješenja ovog problema. Uspješno je educirala učenike o stanju pasa lutalica u Bosni i Hercegovini, te ponudila korisne savjete svim budućim ili sadašnjim vlasnicima pasa. Informirala je učenike o mogućnosti volontiranja pri organizaciji. Predstavnica udruženja bila je izuzetno susretljiva i voljna da ogovori na sva pitanja koja su učenici imali. Svi su uživali slušajući je, te se nadamo da ćemo ponovo imati priliku da gostuje u našoj školi.