PROJEKAT ''LANDESKUNDE''

Putovanje učenika Druge gimnazije Sarajevo u Grac u sklopu projekta „Landeskunde“

Učenici DSD programa su u periodu od 05.10.2017. - 08.10.2017. boravili u Austriji u gradu Gracu.
U periodu posjete učenici su posjetili Univerzitet u Gracu, gdje nas je dočekala profesorica Armina Galijaš. Ona je učenicima prezentirala najbitnije informacije u vezi sa upisom na neki od fakulteta u Gracu, te im je pojasnila načine stipendiranja i apliciranja za smještaj u studentskim domovima. Pored univerziteta, učenici su posjetili i muzej ''Das Naturkundemuseu'' , te ostale znamenitosti grada Graca kao što su: ''Das Schlossberg'' , ''Die Murinsel'', ''Das Landhaus'' i druge.
Pored navedenog, učenici su boravili i u tvornici čokolade ''Zotter'', gdje im je prezentiran sam proces proizvodnje čokolade, te su imali priliku degustirati različite vrste čokolade.
Cilj ovog projekta bio je upoznavanje kulturno-historijskog naslijeđa zemalja njemačkog govornog područja kao i primjena dosadašnjeg poznavanje njemačkog jezika u autentičnim situacijama.