SASTANAK AKTIVA PROFESORA INFORMATIKE KANTONA SARAJEVO

Danas je u prostorijama Druge gimnazije održan sastanak Aktiva nastavnika i profesora informatike Kantona Sarajevo. Aktiv se održava u okviru obavezne stručne edukacije nastavnika osnovnih i srednjih škola. Predavači su bili eminentni stručnjaci iz oblasti informatike, ali i stručnjaci iz prakse-nastavnici i profesori koji su razmijenili iskustva sa kolegama iz drugih škola. Obrađivane su aktuelne i raznolike teme. Dr. Amir Hasić je govorio o temi „Google for education“, profesori Aida Begić i Edin Smajić su prezentirali temu „Office 365 for education“, i istakli značaj korištennja web i modernih aplikacija u nastavi. Nakon toga izlaganje o temi „Uvod u programiranje Python“ je imala dr. Saida Sultanić, a na kraju je prof. Merima Kurtović održala predavanje o temi „Upravljanje časom informatike“. Sva predavanja pratile su prezentacije, a na kraju je ostavljen prostor i za diskusiju. Sastanak je protekao u radnoj atmosferi u kojoj su profesori i nastavnici, uz razmjenu profesionalnih iskustava, imali priliku i za međusobno druženje i razgovor.