SASTANAK AKTIVA PROFESORA GEOGRAFIJE KANTONA SARAJEVO

Sastanak Aktiva profesora i nastavnika geografije Kantona Sarajevo održan je 22. i 23. januara u prostorijama Druge gimnazije. Seminaru je prisustvovao veliki broj nastavnika i profesora iz osnovnih škola, gimnazija i srednjih stručnih škola. Predavači su bili eminentni profesori sa Odsjeka za geografiju Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu, te stručni saradnicvi iz oblasti kliničke psihologije. Teme su bile zanimljive i raznovrsne. Posebna pažnja je posvećena temi iz inkluzivne nastave- „Individualizacija Nastavnog plana i programa“. Svi učesnici su iznijeli progresivne ideje, te učestvovali u raspravi koja je uslijedila nakon predavanja. Također, svi su imali priliku za razgovor i međusobno druženje. Na kraju su učesnici zahvalili profesoricama Druge gimnazije na odličnoj organizaciji seminara.