četvrtak, 15 Februar 2018 07:47

ŠKOLSKO TAKMIČENJE IZ FIZIKE

U srijedu 7.2. 2018. godine u organizaciji Aktiva profesora fizike Druge gimnazije održano je školsko takmičenje iz fizike. Takmičenje se održalo u kabinetu fizike, a učestvovali su takmičari od prvog do četvrtog razreda. Ukupno su se prijavila 22 učenika. U kategoriji prvih razreda prvo mjesto je osvojio Din Ammar Tolj, drugo mjesto Taner Bajrović, a treće Hatidža Serdarević. U kategoriji drugih razreda najbolji je bio Arman Alečković, drugi je bio Hamza Fišek, a treći Kemal Čengić. Najbolji u kategoriji trećih razreda bio je Alen Mrdović, drugo mjesto osvojila je Martina Larma, a treće Muhamed Masnopita. U konkurenciji maturanata, najbolji je bio Benjamin Hasanagić, drugo mjesto osvojio je Adnan Šabanović, a treći je bio Isam Vrce. Učenici koji su osvojili prva tri mjesta plasirali su se na Kantonalno takmičenje koje će se održati polovinom sljedećeg mjeseca. Pored najboljih na ovogodišnjem školskom takmičenju, direktan plasman na Kantonalno takmičenje su ostvarili i učenici Lav Balašev Samarski (u kategoriji drugih razreda) i Berina Beširević (u kategoriji četvrtih razreda), koji su bili laureati prošlogodišnjeg Kantonalnog takmičenja.

Zadnji put promjenjen srijeda, 13 Juni 2018 06:57