Misija škole

Kroz nacionalne i međunarodne odgojno-obrazovne programe i uz stogodišnju tradiciju, Druga gimnazija Sarajevo ima za cilj pomoći učenicima da razviju svoje talente i primijene ih u različitim situacijama koje život u današnjem svijetu donosi. Prije svega, glavna ideja je da se među učenicima stvori atmosfera prijateljstva, tolerancije i međunarodnog razumijevanja, što bi se savršeno uklopilo u naše društveno okruženje obzirom da je Bosna i Hercegovina jedinstveno mjesto u Evropi gdje su četiri vodeće monoteističke religije kontinuirano prisutne više od pet stoljeća. Naš cilj je pomoći učenicima da kritički razmišljaju, posvete se učenju tokom cijelog života i postanu informirani građani globalnog društva.