utorak, 13 Mart 2018 11:48

KANTONALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE

U prostorijama Prve bošnjačke gimnazije 6. i 7. marta ove godine održano je dvadeset treće Kantonalno takmičenje iz matematike za učenike srednjih škola. Na takmičenju su učestvovali i učenici naše škole. Njih devetero ostvarilo je plasman na Federalno takmičenje, koje će biti održano 24. marta na Prorodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu. U kategoriji prvih razreda, Sandro Paradžik je osvojio prvo mjesto,a Benjamin Kadić treće. Najbolji u kategoriji drugih razreda je bio Faik Tahirović, dok su Hana Ćatić i Hamza Fišek osvojili treće, odnosno četvrto mjesto. U kategoriji trećih razreda, drugo mjesto je osvojio Admir Pozderac, dok je Adna Medošević bila četvrta. Kod maturanata, treće mjesto je osvojio Adnan Šabanović, a peti je bio Muamer Parić. Učenike su za takmičenje pripremali profesori Amar Bašić, Emir Kalajdžija i Emira Omeragić, koji su učenicima čestitali na ostvarenim rezultatima. Na ovaj način se još jednom pokazalo da je Druga gimnazija rasadnik pravih matematičkih talenata.

Zadnji put promjenjen srijeda, 13 Juni 2018 06:58