DRUGO KANTONALNO TAKMIČENJE U ŠAHU

Drugo Kantonalno takmičenje u šahu za srednjoškolce održano je 14. marta 2023. godine u prostorijama Srednje građevinsko-geodetske škole u Sarajevu. Našu školu je predstavljalo ukupno šest učenika, a na takmičenje su se spremili uz mentorsku podršku profesorice Džanine Hašimbegović Nukić. Naši učenici su i na ovom takmičenju zablistali osvojivši, između ostalih, prvo i drugo mjesto. Hana Bešlija je zauzela sjajno prvo mjesto, dok je na drugom prati Danis Fejzić. Na jednako sjajnom četvrtom mjestu je Sajra Salić, a odmah iza Nasir Radača. Na devetom mjestu je Vedad Kozica dok je na tridesetom Tarik Ramić. Na takmičenju je učestvovalo ukupno 56 srednjoškoloca, a plasmani naših učenika i učenica su izuzetni. Čestitamo i njima i šahovskim mentorima te im želimo puno sreće u daljem radu i bavljenju šahom.