ODRŽAN PRVI CAS FESTIVAL DRUGE GIMNAZIJE

Prvi CAS festival održan je u Drugoj gimnaziji u periodu od 11. do 17. maja 2023. godine. CAS je dio IB diploma programa u kojem učenici realiziraju različite aktivnosti iz oblasti sporta, kreativnog i društveno korisnog rada. Program festivala je bio koncipiran od različitih aktivnosti kao što su izložbe fotografija i umjetničkih slika, sportske igre, kreativni rad u pripremi materijala za festival, uređenje školskog dvorišta, radionice u okviru CAS-ovog Book cluba te fashion show sa promocijom proizvoda brendiranih pod logom "Druga gimnazija Sarajevo", kao i podrškom brenda Bosnian kingdom.

Tokom festivala, učenici su sarađivali na pripremi materijala, promocije festivala, te sa različitim udruženjima i kompanijama koje su dale podršku festivalu. Posebno ističemo saradnju sa klubom mladih "Neka, ja ću" koji djeluje pri Udrućenju Život sa Down sindromom FBiH. S obzirom na reakcije posjetitelja događaja tokom festivala, bila je ovo izuzetno pozitivna, veoma kreativna i humana priča.

Radujemo se novom CAS festivalu naredne godine.