STUDIJSKO PUTOVANJE HERCEGOVINOM

Učenici prvih razreda Druge gimnazije su u periodu od 6. do 8. juna 2023. su bili na studijskom putovanju u Konjicu te su tom prilikom posjetili i Titov bunker i učestvovali u sportskim aktivnostima na Boračkom jezeru. Drugi dan su proveli na uzbudljivom raftingu na rijeci Neretvi i igrali razne sportove. Posljednjeg dana su posjetili Muzej Bitka na Neretvi u Jablanici i obišli Mostar prije povratka u Sarajevo. Učenici su stekli vještine timskog rada, razvili historijsku svijest, upoznali se s kulturom regije i uživali u aktivnostima na otvorenom. Učenici su također imali priliku upoznati se s kulturom i historijom Hercegovine, što je pridonijelo njihovom širem obrazovanju i razumijevanju svijeta oko sebe.

Ovo studijsko putovanje bilo je ne samo edukativno, već i zabavno iskustvo za učenike prvih razreda Nacionalnog programa Druge gimnazije. Kroz kombinaciju kulturnih posjeta, sportskih aktivnosti i međusobnog druženja, učenici su stekli nove vještine, stvorili trajne uspomene i razvili svoje interese. Ovo putovanje će zasigurno ostati snažan i inspirativan doživljaj u njihovim životima.