STUDIJSKO PUTOVANJE U ITALIJU

U periodu od 5. do 10. juna učenici drugih razreda MYP programa realizirali su studijsko putovanje u Italiju. Učenici su putovali u pratnji profesora Elvire Kukuljac, Alise Ramić, Kenana Velića, Denise Čordalije i Vedada Mulavdića. Na putovanju su imali priliku upoznati kulturnohistorijske i prirodne znamenitosti regije Veneto u Italiji i obići Veronu i Veneciju. Prvog dana putovanja posjetili su Veronu, administrativni centar regije Veneto. Tu su obišli Danteov spomenik i Julijinu kuću. Drugi dan su proveli uživajući u sadržajima zabavnog parka Gardalend. Sljedeći dan je bio rezervisan za safari i posjetu parku prirode u kojem su mogli saznati o prirodnim ljepotama Italije. Također, posjetili su i pitoreskni gradić Sirmione na obalama jezera Garda. Posljednji dan putovanja bio je rezervisan za posjetu Veneciji i razgledanje spomenika ovog drevnog grada, kakvi su Trg sv. Marka, most Rialto i crkva Santa Marija dela Salute, opjevana u romantičarskoj poeziji. Po povratku u Sarajevo, učenici su bili puni lijepih utisaka o viđenom i doživljenom na ovom putovanju.