SAJAM UNIVERZITETA “STUDY EXPO”

Krajem septembra veliki broj učenika završnih razreda Druge gimnazije Sarajevo, uz pratnju IB pedagog-psihologa Denise Čordalije, su posjetili sajam inostranih univerziteta “Study expo”.

Sajam se održao u Hotelu Europa u organiziji agencije Via Academica iz Beograda koja duži niz godina pomaže učenicima iz regiona pri aplikaciji na inostrane univerzitete.

Učenici su imali priliku da čuju dvije prezentacije u vezi sa studijama i stipendijama u inostranstvu, ali i da direktno razgovaraju sa predstavnicima sedam univerziteta iz Italije, Austrije, Bugarske, Švicarske. Našim učenicim su se predstavili Universita Cattolica iz Milana, Webster univerzitet iz Beča, te Politecnico di Milano.

Posjeta ovom sajmu dio je programa profesionalne orijentacije, kako bi učenici dobili što kvalitetnije informacije pri izboru budućeg zanimanja i univerziteta koji im može ponuditi kvalitetno obrazovanje prema njihovim potrebama. Slične aktivnosti su u planu i u nastavku školske godine.