SNUS NIJE COOL!

U prethodne dvije sedmice, učenici prvog i drugog razreda naše škole su zajedno sa profesorima prisustvovali su prezentaciji na temu “Snus nije cool-prevencija ovisnosti o novoj drogi među mladima”.

Prezentaciju su održali članovi Udruženja za promociju zdravog psihofizičkog razvoja i života kroz preventivno djelovanje - "SANUS",  na čelu sa dr. Rusmirom Baljićem. Učenici su osim edukacije o štetnosti snusa imali priliku čuti i o faktorima i uzrocima koji mogu da doprinesu u nastajanju ovisnosti, kao i o posljedicama konzumiranja psihoaktivnih supstanci na psihofizičko zdravlje.

Druga gimnazija Sarajevo je jedna od šest sarajevskih odgojno-obrazovnih ustanova koje su učestvovale u ovom projektu koji je podržan od Općine Centar.