POSJETA CENTRALNOJ IZBORNOJ KOMISIJI

Protekle sedmice učenici Druge gimnazije posjetili su Centralnu izbornu komisiju BiH i prisustvovali prezenaciji novih tehnologija u izbornom procesu.

Događaja je bio prilika da učenici, ali i drugi zainteresirani građani razgovaraju s predstavnicima Centralne izborne komisije o izbornom sistemu i zakonodavstvu u Bosni i Hercegovini. Također, prezentirana je najsavremenija oprema koja će se koristiti na glasačkim mjestima i koja se odnosi na automatsku identifikaciju birača, proces glasanja i skeniranje glasačkih listića.

Službenici Centralne izborne komisije razgovarali su i o važnosti masovnijeg izlaska mladih na izbore, što bi zanačajno moglo utjecati na rezultate izbora i ukupnu demokratičnost izbornog procesa u Bosni i Hercegovini.