DRUGA GIMNAZIJA POBJEDNIK MEĐUNARODNOG FUDBALSKOG TURNIRA

Sportisti naše škole nastavljaju nizati uspjehe na svim poljima.

Proteklog vikenda fudbaleri su nas obradovali osvajanjem Međunarodnog fudbalskog turnira koji se odigravao u sarajevskoj „Zetri“. Na turniru je učestvovalo 6 ekipa iz Bosne i Hercegovine, Gruzije, Azerbejdžana i Albanije. Naša ekipa je u svojoj grupi ostvarila dvije pobjede te u polufinalu pobijedila ekipu Internacionalne škole iz Tbilisija, a u finalnom susretu rezultatom 4:0 poražena je ekipa Gimnazije SSST.

Ekipu koju čine igrači Danis Kasumović, Dženis Buljugić, Tarik Pljevljak, Benjamin Mahmutović, Din Bračković, Benjamin Babić, Kamran Mujan, Isa Švrakić, Nedim Šćeta, Denis Topić, Tarik Mahmutović, Tarik Tsiligkros, Mustafa Vrabac i Faris Coković predvodio je profesor Ivan Grabovac. Na kraju turnira, naši igrači Benjamin Babić, Benjamin Mahmutović i  Tarik Pljevljak dobili su nagradu „All Tournament Team“ za izvanredan nastup i fair-play ponašanje.

Čestitamo svim našim fudbalerima i profesoru Ivanu na ovom velikom uspjehu.