PROFESIONALNA ORIJENTACIJA

U četvrtak 7. decembra u Kući znanja održano je prezentacija programa  američkog univerziteta Rochester Institute of Technology. Ovo predavanje dio je programa profesionalne orijentacije maturanata, koji provodi pedagoško-psihološka služba naše škole.

Radilo se o predstavljanju aktivnosti međunarodnog kampusa koji funkcionira pri američkom univerzitetu Rochester Institute of Technology, u kojem se studij odvija po američkom planu i programu. Programi koji se nude su dizajn novih medija, informacione tehnologije, međunarodno poslovanje i service management. Učenici su od profesorice Luci Vierda imali priliku čuti o uvjetima studiranja na pomenutom fakultetu, mogućnostima za dobijanje stipendije i druge važne informacije.

Predavanje je pobudilo veliki interes učenika, pa je Kuča znanja bila ispunjena do posljednjeg mjesta.