GOST-PREDAVAČ NA ČASU BUSINESS MANAGEMENTA

Sredinom decembra, učenici trećih razreda koji slušaju predmet Business Management su imali priliku čudi predavanje gđe Dženane Šećkanović, direktorice kompanije DDC, koja se bavi outsourcingom ili angažovanjem vanjskih dobavljača za obavljanje poslova.

Kompanija ima 2000 zaposlenih radnika, a tema predavanja  bila je upravljanje ljudskim resursima. Učenici su mogli iz prve ruke da saznaju na koji način je važna organizaciona struktura kompanije u upravljanju ljudskim resursima, zatim kako se vodi intervju s kandidatima za posao, prava i obaveze radnika, način pisanja prijave na konkurs za radna mjesta i drugo.

Učenicima je bilo zanimljivo saznati kako pojmovi i fenomeni o kojima na časovima uče teoretski, funkcioniraju u praksi.

Događaj je organizovala profesorica Lejla Nikšić.