POSJETA AI HAKATONU

Grupa učenika trećeg i četvrtog razreda naše škole u pratnji profesora Kenana Saračevića prošle sedmice je posjetila AI hakaton u prostorijama kompanije ZIRA s ciljem da steknu uvid u najnovija tehnološka dostignuća.

Najviše se govorilo o primjeni vještačke inteligencije u naučnim otkrićima, AI tehologiji i akademskim incijativama. Predavanja su držali eminentni stručnjaci iz ove oblasti: Namik Hrle, Irfan Šljivo, Suad Krilašević  i Zlatan Akšamija.

Ova posjeta je bila prilika za učenike da se upoznaju s praktičnim aspektima rada na projektima vještačke inteligencije, koja u posljednje vrijeme doživljava sve brži razvoj.

Pored predavanja, učenici su imali priliku volontirati na događaju, čime su unaprijedili svoje vještine i stekli praktično iskustvo koje će im pomoći u njihovom daljem razvoju.