Digitalna izložba fotografija “Opsada grada Sarajeva” i projekcija dokumentarnog filma “Referendum 1992” u Drugoj gimnaziji

Povodom obilježavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, u našoj školi je organizovana digitalna izložba fotografija na temu “Opsada grada Sarajeva”. Izložbu su pod mentorstvom profesora Emira Ševe, pripremili članovi Historijske sekcije, učenici četvrtog razreda bilingvalnog programa: Beisa Šabić, Asja Šišić i Faruk Hasanbegović.

Slike prikazuju kako se odvijao svakodnevni život u opkoljenom, granatiranom i snajperisanom gradu. Natpis “Pazi snajper”, dječje igračke, kanisteri za vodu samo su neke od scena prikazane na fotografijama koje svjedoče o životu u opkoljenom Sarajevu.

Takođe, Aktiv profesora historije, pripremio je  projekciju dokumentarnog filma “Referendum 1992” u Kući znanja za učenike prvih, drugih i trećih razreda, nakon čega je organizovana panel diskusija o značaju Dana nezavisnosti za mlade ljude u našoj zemlji.