URUČENA OPREMA OSNOVNOJ ŠKOLI U BREZI

Aktivnosti naših profesora i učenika često imaju širi društveni i humanitarni karakter.

Jedna od takvih je i nedavni završetak šire akcije koja se realizirala kroz saradnju učenika na  CAS, SA i projekta na času Digital Societyja, kojim su rukovodile profesorice Lejla Nikšić, Nermana Imamović, Lejla Čaušević i Aida Sejdić-Melezović. Riječ je o dodjeli 45 školskih klupa za za Osnovnu školu „Safvet-beg Bašagić“ iz Breze. Dio finansijskih sredstava su prikupili naši učenici, a drugi dio sponzori koji su pomogli finaliziranje ovog projekta. Oprema će se koristiti u tamošnjoj područnoj školi Župča. Kupljenu opremu su naši učenici i profesorice nedavno uručili domaćinima, koji su iskazali veliku zahvalnost našoj školi. Ovo  će doprinijeti stvaranju boljih uvjeta za rad učenika i nastavnika.

Ovakvim aktivnostima naši učenici i profesori su pokazali svoju humanost i solidsarnost s vršnjacima iz drugih dijelova Bosne i Hercegovine, ali i dosta naučili što će im koristiti dalje u životu.

Čestitamo našim učenicima i profesoricama na ovom projektu i nadamo se novim uspjesima u budućnosti.