S.T.A.R. Challenge

Učenici naše škole Hamza Mašić, Lola Ivanković, Ajla Subašić i Benjamin Mujkić, a koje je predvodila profesorica ekonomije Azemina Efendić, imali su priliku da učestvuju na državnom takmičenju srednoškolaca „S.T.A.R Challenge“.

Inače, ovo takmičenje se  uspješno provodi u preko 100 zemalja i metodologija je bazirana na kreiranju inovativnog zadatka za učenike, koji bez pripreme, na bazi dobivenih instrukcija u kratkom vremenu razvijaju timski svoju inovativnu ideju koju zatim predstavljaju kroz kratku prezentaciju pred žirijem.

Izuzetno nam je drago da je naša učenica Lola Ivanković dio pobjedničkog tima, te  će ona zajedno za ostalim članovima predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Poslovnom izazovu zapadnog Balkana u periodu od 20.4.-22.4.2024. godine u Poreču.

Čestitamo našoj učenici na ovom izvanrednom rezultatu.