OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

U petak 5. aprila Druga gimnazija je obilježila Dan škole i 119. godinu neprekidnog rada.

Cjelodnevni program sastojao se od različitih aktivnosti koje su pripremili naši učenici i profesori. Centralni događaj bila je svečana akademija koja se održala u dvorištu škole. Mnogobrojnim zvanicama obratila se v.d. direktorica škole Merisa Drakovac, koja je istakla značaj obilježavanja ovog datuma. Nakon toga su članovi grupe „Dramobrazba“ pod vođstvom profeosrice Ide Avdibegović izveli dramski performans. Nakon toga uslijedio je muzički dio programa pod nazivom Drugovizija.  Još jedan sadržaj bila je i likovna izložba učenika povodom Dana škole i Dana grada Sarajeva.

Ranije tokom sedmice realiziran je i projekat „Sarajevo volimo svojim djelima“,  u sklopu kojeg je realizovano 119 humanitarnih aktivnosti, kojima našpa škola daje svoj dooprinos zajednici. U sklopu obiježavanja održan je i Dan otvorenih vrata, koji je zainteresovao veliki broj učenika završnog razreda osnovnih škola, koji su imali priliku da obiđu školu i u razgovoru s profesorima i učenicima iz prve ruke saznaju nešto više o školi, programima i predmetima koji se izučavaju.

Zahvaljujemo svim učenicima i profesorima koji su učestvovali u kreiranju ovog raznovrsnog programa.