Obavijest o održavanju „Priprema za federalno takmičenje iz Matematike učenika osnovnih škola 2024. godine“

Klub matematike Druge gimnazije Sarajevo u saradnji sa Školom napredne matematike BZK „Preporod“ organizuje „Pripreme za učenike osnovnih škola za federalno takmičenje iz Matematike 2024. godine“, koje će se realizovati uživo u prostorijama Druge gimnazije Sarajevo u periodu od 23.4.2024. (utorak) do 27.4.2024. godine (subota).

Učešće na pripremama je u potpunosti besplatno za učenike, a na pripreme se pozivaju svi učenici koji su na prošlogodišnjem federalnom takmičenju iz matematike učenika VII ili VIII razreda, odnosno na ovogodišnjem kantonalnom takmičenju iz matematike učenika VII, VIII ili IX razreda osnovnih škola Kantona Sarajevo, zauzeli neko od prvih 10 mjesta.

Više informacija, uključujući satnicu priprema, kao i spisak pozvanih učenika, možete pronaći u zvaničnom dopisu koji se nalazi u prilogu.