OBAVIJEST O POČETKU NOVE ŠKOLSKE GODINE

Obavještavaju se učenici Druge gimnazije Sarajevo da će nastava u školskoj 2017/2018. godini započeti u ponedjeljak, 4. septembra 2017. godine. Prvi dan nove školske godine učenici prvih i drugih razreda će u školu doći u 09:00 sati, a učenici trećih i četvrtih razreda u 11:00 sati.

Učenici su dužni upisati se u novu školsku godinu 4. septembra 2017. godine, a za upis trebaju donijeti sljedeće dokumente:

• svjedodžba o prethodno završenom razredu srednje škole (za učenike IB Middle Years Programa obje svjedodžbe - na engleskom i na bosanskom jeziku) i
• izvod iz matične knjige rođenih – original ili ovjerena kopiju.

Učenici prvog razreda ne donose navedenu dokumentaciju, s obzirom na to da su je već predali u julu mjesecu.

Učenici nacionalnog programa su dužni donijeti i jedan primjerak uplatnice kao dokaz da su izvršili uplatu participacije u troškovima školovanja u iznosu od 50,00 KM (mogućnost uplate u dvije rate). Uplatu trebaju izvršiti na osnovu sljedećih podataka:

1. Primatelj:
2. Račun primatelja:
3. Vrsta prihoda:
4. Općina:
5. Budžetska organizacija:
6. Poziv na broj:
7. Svrha uplate:

BUDŽET KANTONA SARAJEVO
3380002210019263
Participacija u troškovima školovanja

Učenici IB Middle Years Programa i IB Diploma Programa ne trebaju donijeti navedenu uplatnicu jer je njihovo školovanje u ovim programima regulisano na drugačiji način, a sve informacije o načinu plaćanja školarine za učenike ovih programa njihovi roditelji će dobiti prilikom prvog roditeljskog sastanka u septembru.