ALEN AVDIBEGOVIĆ POBJEDNIK TAKMIČENJA U PROGRAMIRANJU

Protekle sedmice u Mostaru je održano takmičenje u programiranju „FIT Coding Challenge“.

Ovaj događaj se već šesnaesti put održava u organizaciji Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta u Mostaru. Učenik I-2 IB razreda Alen Avdibegović osvojio je prvo mjesto u kategoriji Programerski izazov. Alenov uspjeh još je i veći ukoliko se ima u vidu veoma jaka konkurencija koju su činili ne samo učenici sarednjih škola, već i studenti.

Takmičenje „FIT Coding Challenge“ već šesnaest godina okuplja učenike, studente i stručnjake iz područja inofrmacionih tehnologija, a obuhvata sljedeće oblasti: Programerski izazov, Programiranje igara, Inovacijski izazov i Cyber Olympics.

Čestitamo našem učeniku i mentoru, profesoru Kenanu Saračeviću na ovom velikom uspjehu.