STUDIJSKO PUTOVANJE U ITALIJU

Učenici II-1 i II-4 odjeljenja početkom juna realizirali su studijsko putovanje u Italiju.

Posjetili su Veronu, Veneciju i Sirmione. Bila je to prilika da vide kulturno-historijske znamenitosti ovih mjesta prepoznatljivih po bogatoj kulturi i baštini.

Najprije su posjetili Veronu, gdje su posjetili Julijinu kuću, Piazu delle Erbe i amfiteatar Arena di Verona. Nakon toga su posjetili Veneciju i tamošnje znamenitosti: Baziliku svetog Marka, Trg svetog Marka , most Rialto i druge. Pred kraj putovanja boravili su u gradu Sirmione na obali jezera Garda.

Posebno je bilo zanimljivo u zabavnom parku Gardalend.

Nakon putovanja realiziranog uz vođstvo profesorica Dženane Musemić i Muruvete Marušić-Klepić učenici su se vratili kući puni utisaka i lijepih uspomena.