RAZGOVOR S PREDSTAVNICIMA IT KOMPANIJE „MISTRAL“

Početkom ovog mjeseca u Kući znanja održan je razgovor s predstavnicima IT kompanije „Mistral“. Dio je to nastojanja da se teorijska znanja stečena na časovima informatike povežu s praktičnim iskustvom rada u velikoj IT kompaniji. Učenici trećih i četvrtih razreda IT smjera imali su priliku iz prve ruke saznati kako je organizovan radni proces u jednoj tehnološkoj kompaniji. S učenicima su razgovarale Amina Muzurović i Aleksandra Kuljanin, uposlenice kompanije „Mistral“, koje su govorile o svom profesionalnom putu, kao i mogućnostima koje pruža rad u jednoj IT kompaniji. Istaknuto je da su informacione tehnologije jedna od najbrže rastućih grana privrede, koja je posebno privlačna mladim ljudima, koji upravo u ovoj oblasti vide šansu za vlastiti profesionalni napredak. Ovakvim susretima naša škola pokazuje opredijeljenost da učenicima uz teorijska znanja, pruži i šansu da u razgovorima s profesionalcima iz prakse bliže upoznaju ono što ih čeka kada završe svoje školovanje. Susret su organizirali profesori Aida Arnautović i Kenan Saračević.