ČAS S PJESNIKOM MUHAMEDOM SMAJIĆEM

U posjeti JU Druga gimnazija dana 9. marta 2023. godine bio je pjesnik Muhamed Smajić. Prilkom posjete predstavljena je četvrta knjiga poezije „Jedno smo“. Učenici su po vlastitom izboru recitovali pjesme i davali lični osvrt na poruke i pouke koje pjesma šalje.

U razgovoru sa učenicima Muhamed Smajić je ohrabrio učenice i učenike da nastave sa uspješnim rezultatima, i naglasio da će se vrlo rado sjećati školskih dana kada sutra budu uspješni u Bosni I Hercegovini i šire. Na kraju je pjesnik Muhamed Smajić, uz posvetu, uručio svim prisutnim učenicama i učenicima po primjerak knjige „Jedno smo“. Knjigu kao poklon su osigurali Ingforest, direktor Selver Oglečevac, koji je bio nekada i sam učenik Druge gimnazije, a ujedno je i autor.