NOVA NAGRADA ZA HENU RAHMANOVIĆ

U petak 17. marta u ambijentu umjetničkog ateljea „Figure“ održana je svečanost dodjele nagrada za literarni konkurs o temi „ Iza ugla ili ćoška: moj pogled na učionicu“, koji je organizovao portal školegijum.ba. U konkurenciji od 87 pristiglih radova iz Bosne i Hercegovine i Srbije, naša učenica Hena Rahmanović osvojila je drugu nagradu za rad pod naslovom „Krucijalno“, u kojem je iznijela vlastito viđenje škole i obrazovnog procesa danas.  Ovo je druga ovogodišnja Henina nagrada za literarno stvaralaštvo, budući da je prije nekoliko mjeseci nagrađena na konkursu Matice hrvatske. U obrazloženju žirija kaže se da je rad pisan samosvojnim stilom i da kritički posmatra stanje u našem obrazovanju danas. Osim Heninog,  na svečanosti su pročitani i ostali nagrađeni radovi koji su pristigli na konkurs. Portal školegijum.ba, magazin za pravedno obrazovanje, osnovan je prije 15 godina, kao platforma za kritičku analizu obrazovnih politika i praksi u Bosni i Hercegovini i pruža šansu svim zainteresovanim za navedenu tematiku da izraze svoj stav i na taj način doprinesu razvoju dijaloga i unapređenju obrazovne politike danas. Čestitamo Heni na osvojenoj nagradi i očekujemo njene nove literarne radove.