POSJETA KOMPANIJI „HulkApps“

Učenici III-4 razreda  IT smjera ovih su dana u pratnji profesora Kenana Saračevića posjetili kompaniju „Hulk Apps“, koja se bavi razvojem softvera i aplikacija. Učenici su imali priliku razgovarati s direktorom kompanije i uposlenicima, te upoznati se s procesom rada. Također su mogli saznati koje tehnologije kompanija koristi za razvoj svojih proizvoda. Bila je to prilika za naše učenike da postave pitanja koja ih interesuju u vezi s naprednim tehnologijama. Učenici su sa zanimanjem pratili prezentaciju o kompaniji i izrazili nadu da će neki od njih imati priliku u budućnosti da doprinesu razvoju novih aplikacija i softvera. Također, imali su priliku vidjeti i organizaciju radnog procesa u jednoj IT kompaniji, što je praktično znanje koje mogu povezati s teorijom koju izučavaju na časovima informatike u školi. U svakom slučaju, bila je ovo korisna posjeta nakon koje profesor i učenici nisu krili zadovoljstvo viđenim i doživljenim.