PROFESIONALNA ORIJENTACIJA UČENIKA

Tokom mjeseca februara i marta u našoj školi su intenzivirane aktivnosti u sklopu  projekta profesionalne orijentacije učenika. Tom prilikom učenici su imali priliku poslušati prezentacije tri univerziteta koji djeluju u našem gradu  ̶  IUS, Burch, SSST,  jednog stranog  ̶  Medipol univerziteta u Istanbulu, te Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu. Tokom prezentacija, učenici su upoznati sa studijskim programima koje nude navedene visokoškolske ustanove. Posebna pažnja je poklonjena uvjetima za upis, polaganju prijemnog ispita i mogućnostima stipendiranja. Mnoge od ovih ustanova nude mogućnost studiranja i na bosanskom i engleskom jeziku, što je u posljednje vrijeme mnogo popularno među budućim studentima. Učenici su imali priliku razgovarati s predstavnicima navedenih univerziteta i o mogućnostima sticanja prakse na pojedinim studijskim programima. Također, svim zainteresovanim su podijeljeni prigodni promotivni materijali koji sadrže više informacija o ovim univerziotetima i fakultetima. Program profesionalne orijentacije kontinuirana je aktivnost naše škole kroz koju učenike vode pedagogice Elida Čaušević i Denisa Čordalija, te školski psiholog Aida Džaferović.