OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

Svečanom akademijom u sportskoj sali „Jan Doršner“ Druga gimnazija Sarajevo obilježila je 6. aprila Dan škole i 118. godinu svog postojanja i odgojno-obrazovnog rada. Svečanosti su prisustvovale ugledne zvanice,  gosti iz drugih škola, predstavnici Vijeća roditelja, profesori, učenici i roditelji. U svom obraćanju direktor Druge gimnazije Seid Alibegović istakao je da naša škola uspješno spaja tradicionalna znanja i vještine s inovacijama modernog vremena. Podsjetio je na značajne uspjehe koje su naši učenici postigli na različitim domaćim i međunarodnim takmičenjima. Na priredbi je učestvovao veliki broj učenika prikazavši svoje talente u muzici, filmu, teatru i literarnom stvaralaštvu. Ove godine Dan škole obilježavao se tri dana uz različite sportske, umjetničke i kulturno-zabavne programe. U holu škole prikazana je izložba učeničkih likovnih radova na temu 118. rođendana Druge gimnazije.  Na akademiji su uručena priznanja najboljim učenicima u protekloj školskoj godini, a zahvalnice su dobili i profesori koji ostvarili izvrsne rezultate u odgojno-obrazovnom radu. Obilježavanje se nastavljeno i u petak, 7. aprila, kada je svečanom projekcijom u Kući znanja prikazan film o Drugoj gimnaziji, a peorjekciji su pored brojnih učenika i profesora prisustvovale i poznte ličnosti iz svijeta nauke, kulture i sporta, koje su nekoć bili učenici naše škole.

Medij