POSJETA KOMPANIJI SOFTRAY SOLUTIONS

Učenici III-4 odjeljenja IT smjera u pratnji profesora Kenana Saračevića posjetili su kompaniju Softray Solutions. Ova posjeta  nastavak je napora da se učenicima pored teoretskog znanja na časovima informatike, omogući i dodir s primjenom teorije u praksi. Tokom posjete, učenici su imali priliku razgovarati s rukovodsvom i uposlenicima kompanije, kao i da vide na koji način  se teorijska znanja primjenjuju u procesu rada u jednoj savremenoj tehnološkoj kompaniji. Inače, kompanija Softray Solutions na našim prostorima djeluje osam godina i trenutno ima 150 uposlenika. Na kraju posjete, učenici i profesor bili su zadovoljni viđenim i doživljenim, a njihovi domaćini su izrazili nadu da je ovo samo početak uspješne saradnje.