ISPRAĆENA JOŠ JEDNA GENERACIJA MATURANATA

Još jedna generacija maturanata Druge gimnazije ispraćena je u život 9. maja zvukom velikog zvona.

Ukupno osam odjeljenja četvrtih razreda naše škole ovim je činom završilo svoje  srednjoškolsko obrazovanje. Učenici su veliki dan proslavili okupljanjem najprije u učionicama zajedno sa svojim razrednicima, a potom i u dvorištu škole, gdje su na simboličan način zatvorili jedno važno poglavlje svog života.

Jednako kao i učenici, bili su uzbuđeni i njihovi profesori koji su se  u protekle četiri godine potrudili da ih opreme neophodnim znanjima i vještinama kako bi se što spremnije uhvatili u koštac s budućim izazovima.

Učenike završnog razreda sada očekuje polaganje mature i završetak ispita na IB programu, nakon čega će nastaviti svoje obrazovanje na univerzitetima u zemlji i inostranstvu.

I ovu generaciju ćemo pamtiti po njenim uspjesima u učenju, vannastavnim aktivnostima, projektima i takmičenjima, te zaželjeti joj sreću s porukom da će vrata Druge gimnazije za njih uvijek biti otvorena.