UNA SUBOTIĆ DRUGA NA KANTONALNOM TAKMIČENJU IZ BOSANSKOG JEZIKA

Una Subotić, učenica III-3 razreda naše škole, osvojila je drugo mjesto u kategoriji trećih razreda na jučer održanom Kantonalnom takmičenju iz bosanskog jezika i književnosti. Na takmičenju održanom u prostorijama Četvrte gimnazije,  učestvovalo je 13 učenika iz isto toliko sarajevskih škola, a zadaci su bili iz oblasti pravopisa, gramatike te teorije i historije književnosti. Odlasku na Kantonalno takmičenje, prethodila je Unina pobjeda na školskom takmičenju, koje je održano koncem prošlog mjeseca. Učenica se pripremala pod mentorstvom profesorice Jasmine Hasanbegović-Herende, a naporan rad i trud na kraju su rezultirali ovim sjajnim plasmanom. Čestitamo učenici i profesorici na ovom velikom uspjehu.