Obavijest o održavanju priprema za državno takmičenje iz matematike učenika osnovnih škola 2023. godine

Klub matematike Druge gimnazije Sarajevo organizuje pripreme za Juniorsku matematičku olimpijadu učenika osnovnih škola iz Federacije Bosne i Hercegovine.

1. Pripreme će se održati u periodu od 5.2023. (subota) do 24.05.2023. (srijeda).
  2. Pripreme će se odvijati u prostorijama Druge gimnazije Sarajevo. Detaljna satnica aktivnosti biti će učenicima poslana naknadno, a program na pripremama uključivat će aktivnosti i u jutarnjim i u popodnevnim satima.
  3. Učešće na pripremama je u potpunosti besplatno za sve pozvane učenike.
  4. Osim redovnih predavanja, učenicima će biti organizovani i testovi-simulacije državnog takmičenja.
  5. U prilogu koji Vam šaljemo nalazi se spisak pozvanih učenika na ove pripreme na osnovu rezultata Federalnog takmičenja. Molimo Vas da nam na navedeni mail potvrdite dolazak učenika iz Vaše škole na pripreme kako bismo mogli sve organizovati.
  6. Predavači na pripremama će biti predavači Kluba matematike Druge gimnazije Sarajevo, koji imaju dugogodišnje iskustvo u radu sa nadarednim učenicima.
  7. Postoji mogućnost da se dio aktivnosti na pripremama realizuje u hibridnom modelu što bi značilo da se predavanja odvijaju uživo u prostorijama Druge gimnazije Sarajevo, ali i da ih učenici mogu pratiti i online-putem video linka. Organizacija toga će biti razmotrena ukoliko bude dovoljno zainteresovanih učenika. Svim učenicima najtoplije preporučujemo da dolaze uživo na pripreme, a učenicima koji nisu iz Sarajeva smo voljni pokušati pomoći oko pronalaska smještaja u Sarajevu tokom priprema u skladu s našim mogućnostima.

Spisak pozvanih učenika:

1. Kenan Softić, Richmond Park International School Tuzla
  2. Harun Memić, OŠ “Isak Samokovlija” Sarajevo
  3. Max Dedić, OŠ “Hrasno” Sarajevo
  4. Ajdin Bešić, OŠ “Harmani II” Bihać
  5. Adem Agić, OŠ “Hrasno” Sarajevo
  6. Fatima Čolan, OŠ “Vareš Majdan” Vareš
  7. Dženan Jašarspahić OŠ "15. april" Doboj-Kakanj
  8. Davud Palić OŠ "Kovačići" Sarajevo
  9. Hana Memić OŠ "Čengić Vila 1" Sarajevo
  10. Alma Husnić OŠ "Fatima Gunić" Sarajevo
  11. Almir Hadžović OŠ "Čengić Vila 1" Sarajevo
  12. Ajla Krdžić OŠ "Podlugovi" Podlugovi
  13. Adnan Osmić, OŠ “Musa Ćazim Ćatić” Sarajevo
  14. Uma Senta, OŠ “Skender Kulenović” Sarajevo
  15. Nermin Kadić, OŠ “Musa Ćazim Ćatić” Sarajevo
  16. Tarik Dacić, OŠ “Pofalići” Sarajevo
  17. Amer Moštro, OŠ “Hamdija Kreševljaković” Kakanj
  18. Nermin Malićević, JU “Deseta osnovna škola” Ilidža 13.
  19. Lana Žepić, OŠ “Sveti Franjo” Tuzla
  20. Hana Kozica, OŠ “Grbavica 1” Sarajevo