REALIZIRANI ČASOVI SAOBRAĆAJNE EDUKACIJE „PREVENCIJA RIZIČNOG PONAŠANJA MLADIH U SAOBRAĆAJU“ U SVIM ODJELJENIMA TREĆEG RAZREDA

Prevencija rizičnog ponašanja mladih u saobraćaju je veoma aktuelna i česta tema u našem društvu, pa i u svijetu. Smatramo da se mladi, osobe od 15-29 godina (najčešći uzrok smrtnosti - saobraćajne nezgode), trebaju educirati i na taj način podići svijest o posljedicama koje proizilaze iz neodgovornog ponašanja.
Ministarstvo obrazovanja, nauke i kulture KS je pružilo mogućnost da učenici trećeg razreda naše škole, Negra Ahmetspahić i Benjamin Hasanagić  održe predavanje o pomenutoj temi, a učenici su pokazali veliko interesovanje za ovaj projekt. Ovako korisni projekti su od velikog značaja za mlade naraštaje i kao takvi bi se trebali realizirati i u svrhu edukacije narednih generacija učenika.