IZVANREDAN USPJEH NAŠIH UČENIKA NA MEĐUNARODNOJ STEM OLIMPIJADI

Na četvrtoj Međunarodnoj STEM olimpijadi učenici Druge gimnazije ostvarili su izvanredan uspjeh osvojivši ukupno 14  medalja i 5 počasnih priznanja. Naši učenici su se takmičili u dvije discipline: matematika i coding.

Zlatnu medalju su osvojili Alen Avdibegović, Benjamin Mujkić i Merjem Rovčanin. Srebrenu medalju osvojili su Amar Bukva, Hamza Djedović, Hana Bešlija, Hana Kozica, Benjamin Mujkić i Adna Šivšić. Bronzanu medalju osvojili su: Amar Bukva, Hana Kozica, Merjem Rovčanin i Adna Šivšić. Počasna priznanja dobili su sljedeći učenici: Bakir Hadžović, Hana Bešlija, Tarik Bašić, Armin Bojanić. Posebno ističemo učenike Alena Avdibegovića i Benjamina Mujkića koji su bili treći u codingu i prvi u matematici u ukupnom plasmanu.

Za ovaj sjajan uspjeh zaslužne su i profesorice Aida Arnautović i Mejrima Čaušević, koje su bile podrška našim učenicima tokom takmičenja. Posebnu zahvalnost dugujemo kompaniji BH Telecom, koja je finansijski pomogla odlazak učenika na olimpijadu.

Čestitamo svim našim takmičarima i profesoricama i želimo im mnogo uspjeha u daljim takmičenjima.