ZLATNI MATEMATIČARI SE VRATILI KUĆI

Na sarajevskom aerodromu priređen je svečani doček bosanskohercegovačkoj ekipi na Internacionalnoj matematičkoj olimpijadi.

Nakon više od 30 godina naši predstavnici uspjeli su osvojiti zlatnu medalju i to ne jednu, nego tri. Najbolji su bili Benjamin Mujkić, Andrej Krčmar i Vuk Janković. Pored zlatnih, osvojene su još i jedna srebrena i dvije bronzane medalje, što znači da je prvi put svih šest učenika uspjelo osvojiti medalju. Druga gimnazija je posebno ponosna na naše učenike, članove zlatnog olimpijskog tima - Benjamina Mujkića, Naidu Gavranović i Adnana Osmića,  što pokazuje kontinuitet naše škole u radu s nadarenim učenicma.

Svim olimpijcima čestitamo, a posebno našim učenicima, što su nas još jednom učinili sretnim i ponosnim i radujemo se njihovim narednim uspjesima.