POČETAK NOVE ŠKOLSKE 2024/25. GODINE

Svečanim prijemom za učenike prvih razreda u dvorištu Druge gimnazije danas je zvanično je počela nova školska 2024/2025. godina.

Nakon intoniranja državne himne prisutnim učenicima, roditeljima i profesorima obratila se direktorica škole Dženisa Buljugić, koja im je zaželjela dobrodošlicu u Drugu gimnaziju, istakavši da je ovo početak novog životnog poglavlja za sve njih. Nakon toga prisutnim se obratila pomoćnica direktorice Lejla Avdagić, koja je kazala da su ove godine učenici raspoređeni u 36 odjeljenja, od čega je devet odjeljenja prvih razreda – 5 u nacionalnom i 4 u myp programu. Za naše učenike pripremljen je prigodan muzički program koji je izvela Farah Nuhic. Potom su razrednici odjeljenja prvih razreda prozvali svoje učenike i otišli u učionice, a nakon toga i u obilazak škole.

Svim učenicima, roditeljima i profesorima želimo sretnu i uspješnu novu školsku 2024/2025. godinu.

ALBUM