MYP COMMUNITY PROJECT: UTJECAJ PANDEMIJE NA ŽIVOT MLADIH DILJEM SVIJETA

IB Middle Years program učenicima pruža priliku da u okviru Community projekta organiziraju društveno-odgovorne aktivnosti. S obzirom na postojeću pandemijsku situaciju, učenici su ove godine motivisani da osmisle, razviju i provedu projektne aktivnosti u online okruženju. Prepoznavši mentalno zdravlje kao jednu od gorućih tema, učenici su osmislili niz istraživačkih zadataka koji se bave temom očuvanja mentalnog zdravlja u ovim izuzetno teškim okolnostima. Učenici prvog razreda MYP-a Kamran Karić, Uma Kalmar i Sadik Selmanagić su, uz mentorsku podršku profesorice Aide Suljić, osmislili i realizirali projekt „Help Me Help You“. U ovom sjajnom videu možete poslušati kako se njihovi prijatelje iz drugih zemalja suočavaju s pandemijskim uslovima, online obrazovanjem i izolacijom te što imaju poručiti mladim ljudima u Bosni i Hercegovini.