AKCIJA PRIKUPLJANJA POMOĆI

U petak 10. februara ove godine u holu naše škole organizovana je akcija prikupljanja pomoći za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji. Veliki broj učenika i profesora odazvao se ovoj akciji prikupivši nekoliko desetina paketa punih različitih potrepština koje su sada najpotrebnije unesrećenim nakon razornog zemljotresa koji je prošle sedmice pogodio ove dvije zemlje. U akciji je učestvovao veliki broj učenika, koji su pomagali da se neophodne stvari adekvatno zapakuju i distribuiraju. Svi su dali svoj doprinos tokom ove humanitarne akcije, na taj način pokazavši da učenici Druge gimnazije imaju razvijenu svijest o tome da samo zajedničkim humanitarnim radom možemo pomoći onima kojima je pomoć najpotrebnija. Aktivnost je vođena u sklopu segmenta Društveno korisnog učenja, a pod nadzorom profesorice Jasmine Hasanbegović-Herende. Sva prikupljena pomoć proslijeđena je udruženju Pomozi.ba. Treba istaći i to da  su naši učenici bili i među volonterima koji su pomagali ovom udruženju na sortiranju i pakovanju donirane robe, što je također za svaku pohvalu.