Održane multimedijalne radionice za učenike bilingvalnog programa

Za učenike svih odjeljenja bilingvalnog programa organizovane su u četvrtak 16. februara 2023. godine, u “Kući znanja” Druge gimnazije Sarajevo, radionice na temu “Kultur und Sprache im bilingualen Unterricht”.

Lektor DAAD-a (njemačke službe za akademsku razmjenu) Martin Schönemann, uz stručnu podršku profesora Emira Ševe, pripremio je za naše učenike zanimljivu multimedijalnu radionicu na njemačkom jeziku. Učenici su dobili zadatak da u grupama od ponuđenog materijala osmisle, urede i prezentiraju svoje priče sa različitim društvenim i kulturno-historijskim temama. Tokom radionice izrađivane su historijske karte zemalja njemačkog govornog područja i Bosne i Hercegovine, te na taj način su učenici uvezali svoja znanja i vještine iz predmeta historije, geografije i njemačkog jezika. Naši učenici su se i ovaj put potrudili da na aktivan i produktivan način sudjeluju u radionici i steknu nova znanja i iskustva, ali i da podijele neke svoje stavove o temama o kojima se razgovaralo tokom radionica.