PREZENTACIJA „OPASNOSTI OD MINA „

Pripadnici EUFOR-a su prošle sedmice u prostorijama naše škole održali predavanje za učenike III razreda na temu „ Opasnosti od mina i NUS-a”.
Cilj predavanja je bio podizanje svijesti učenika o opasnostima od mina i neeksplodiranih ubojitih sredstava.
Putem prezentacije učenici su saznali mnoge korisne informacije, te su im pojašnjeni osnovni pojmovi u vezi sa minama i neeksplodiranim ubojnim sredstvima, načini njihovog uočavanja, minirana područja, oznake za upozorenje i način na koji će izbjeći opasnost.
Učenici su imali priliku poslušati veoma korisno predavanje, te aktivno učestvovati u razgovoru koji je uslijedio nakon prezentacije.
Posebno je naglašeno kako da se ponašaju ako u prirodi uoče neke sumnjive predmete, da strogo poštuju upozorenja o prisutnosti minsko-eksplozivnih sredstava, te da pravilno reaguju u slučaju opasnosti.