PREDSTAVA „IZA ZATVORENIH VRATA“

U utorak 13. marta ove godine u prepunoj sali Bosanskog kulturnog centra u Sarajevu, odigrana je predstava „Iza zatvorenih vrata“. Predstava je autorski projekat učenika Druge gimnazije, koji su vodili pod metrostvom profesorice Amele Vranac. Tema predstave je aktuelna-borba sa PTSP-om i izazovima savremenog života koji utječu na mentalno zdravlje. U fokusu je bila svakodnevna dilema kroz koju prolaze porodice osoba koje imaju mentalne poteškoće. Značajno je istaći da je rad na predstavi trajao više mjeseci, a da je predstavi prethodio istraživački projekat učenika Druge gimanzije koji su anketirali svoje vršnjake o utjecaju ovoga problema na svakodnevni život. Predstavi je prisustvovao veliki broj učenika, profesora i roditelja, mahom iz sarajevskih škola. Pored direktora Druge gimnazije, prof Seida Alibegovića, prisutan je bio i Ministar za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo godpodin Elvir Kazazović. Nakon predstave, održana je i panel-diskusija o ovoj temi na kojoj su govorili eminentni stručnjaci iz oblasti zaštite mentalnog zdravlja. Diskusiji je prisustvovao veliki broj učenika i profesora.