UČENICE DRUGE GIMNAZIJE U POSJETI OPĆINI CENTAR

U srijedu 11. aprila ove godine učenice trećeg razreda naše škole Sarah Zeljković, Edina Sadiković, Nejla Zahirović i Sara Breko, u pratnji profesorice Građanskog obrazovanja Ismete Trepalovac posjetile su Općinu Centar Sarajevo. Tom prilikom su razgovarale sa načelnikom općine Nedžadom Ajnadžićem. Predstavile su svoj projekat „Dajte nam parking mjesto da nam ne bude tijesno“, koji su realizirale na časovima Građanskog obrazovanja. Načelnik Ajnadžić s pažnjom je saslušao prijedloge mladih učenica koji su išli u pravcu rješavanja gorućeg problema građana ove lokalne zajednice, a to je nedostatak parking mjesta. Učenice smatraju da se ovaj problem može riješiti izmjenom zakona i podzakonskih akata koji reguliraju pitanje saobraćaja. Načelnik Ajnadžić je u razgovoru predložio neke od mogućnosti za rješavanje ovog problema i pohvalio učenice zbog njihovog angažmana na rješavanju pitanja građana u lokalnoj zajednici.