KOŠARKAŠKI TURNIR POVODOM DANA ŠKOLE

U utorak 17. aprila ove godine Druga gimnazija Sarajevo je cjelodnevnim aktivnostima obilježila Dan škole i 113. godinu od osnivanja. Prvi u nizu događaja bio je Košarkaški turnir, na kojem je učestvovalo dvanaest ekipa: deset učeničkih i dvije profesorske. Turnir se održavao u objema fiskulturnim salama Druge gimnazije, a pratio ga je veliki broj gledalaca. Ekipe su se takmičile po tzv. knock-out sistemu. Turnir su u saradnji sa profesorima sporta Ivanom Grabovcem i Kenanom Velićem organizovali učenici Druge gimnazije. Gledaoci su mogli vidjeti dosta dobrih utakmica i atraktivnih poteza košarkaša pod obručima. Na kraju je najbolja bila ekipa 4, u sastavu: Adis Hasanagić, Faris Demir, Bakir Čelik i Rijad Sarić. Oni su u finalu pobijedili ekipu broj 2, koja je nastupala u sastavu: Nail Bašović, Mersudin Čorbić, Faris Čaušević i Tarik Karišik. Ekipa profesora u sastavu: Kenan Velić, Tomo Maltar, Ivan Grabovac i Samin Omanović stigla je do polufinala. Na ovaj način, sportskim takmičenjem i lijepim druženjem učenici i profesori su dali svoj doprinos obilježavanju ovog dana. Najboljoj ekipi i pojedincima turnira, profesor Kenan Velić je uručio zahvalnice.