NAGRADE NAJBOLJIM UČENICIMA

Povodom Dana škole, danas je u Pozorištu mladih održana ceremonija dodjele najboljim učenicima Druge gimnazije za rezultate koje su pokazali u toku školske godine. Pred prepunom salom, prisatnima se obratio direktor škole, prof Seid Alibegović, koji je rekao da je Dan škole najbolja prilika da uručimo nagrade učenicima koji su postigli izvanredne rezultate u učenju u vladanju i toku školske godine. Isatakao je da je ponosan na uspjehe ovih učlenika, ali i na profesore koji su dali svoj doprinos i vodili učenike putevima odgoja i znanja. Mnogi od nagrađenih učenika predstavljali su Drugu gimnaziju na nekom od mnogobrojnih takmičenja, gdje su također postigli zapažene rezultate, a neki od njih primaju nagradu za najboljeg dvaput uzastopno. Učenicima su uručene prigodne nagrade-knjige bosanskohercegovačkih pisaca Irfana Horozovića i Miljenka Jergovića. Najbolji od najboljih ove godine su: Paradžik Sandro (I-1), Bajrović Taner (I-2), Čelik Benjamin (I-3), Ahmetspahić Admir (I-4), Jašarević Hena (I-1 IB), Purković Sara (I-2 IB), Krajtmajer Tihana (I-3 IB), Tahirović Faik (II-1), Milić Dženeta (II-2), Smajlović Nordin (II-3), Terzić Dženana (II-4), Kuljanin Deana (II-1 IB), Cenaj Voltana (II-2 IB), Mrdović Alen (III-1), Zahirović Nejla (III-2), Popović Matija (III-3), Smajlović Enis (III-4), Larma Martina (III-5), Hasović Amina (III-6), Redžović Azra (III-7), Salkić Ema (III-1 IB), Jurković Luka (III-2 IB), Krilašević Admir (III-3 IB), Biberović Berina (IV-1), Hanjalić Merisa (IV-2), Mustafić Iman (IV-3), Pašović Alma (IV-4), Pljakić Nejra (IV-5), Brezac Nino (IV-6), Vrnjak Azemina (IV-7), Šola Jakov (IV-1 IB), Hadžibajrić Ishak (IV-2 IB), Tihi Babić Ivana (IV-3 IB). Nakon toga, uslijedile su nagrade najboljima na martovskom konkursu Vijeća roditelja, a škola je dobila i zahvalnicu za učešće u humanitarnoj akciji za pomoć učenicima Srednje ekonomske škole. Čestitamo svim nagrađenim učenicima i njihovim profesorima.