UČENICI III-7 POSJETILI SAJAM KNJIGA

U četvrtak 19. aprila ove godine, učenici odjeljenja III-7 u pratnji profesora Vedada Mulavdića posjetili su 30. Međunarodni sajam knjiga, koji se održava u Kulturno-sportskom centru „Skenderija“. Učenici i profesor su iskoristili lijepo i sunčano poslijepodne da posjete ovogodišnju književnu manifestaciju i na drugačiji način progovore o knjizi kao sastavnom dijelu našeg života. S pažnjom su razgledali mnogobrojne štandove na kojima se može pronaći različita vrsta literature. Učenici su posebno bili oduševljeni knjigama na engleskom jeziku, a zanimali su se i za izdanja onih knjiga koje obrađuju na časovima bosanskog jezika i književnosti. Mnogi od njih su kupili poneku knjigu, koja će sigurno naći mjesta u njihovim bibliotekama i sveskama za lektiru. Na ovaj način učenici Druge gimnazije su još jednom pokazali da među mladim ljudima danas, uprkos izazovima modernih informacionih tehnologija, ipak postoji interes za knjigu i čitanje.